Aktualności

W zakładce “Dokumentacja wyrobów” umieszczono:

  • dalekopis elektroniczny DE-110_opis techniczny_tom 2
  • dalekopis elektroniczny DE-110_schematy elektryczne_tom 3
  • dalekopis elektroniczny DE-110_instrukcja eksploatacji_tom 4
  • dalekopis elektroniczny DE-110_katalog części zamiennych_tom 5

W zakładce “O błońskiej Merze” dodano plik z informacją wewnątrzzakładową na 35-lecie ZMP “Mera-Błonie” – materiał pozyskany w lutym 2019 r. od Wandy i Jana Brodów.

Na stronie internetowej Muzeum Ziemi Błońskiej jest umieszczony wywiad z Jerzym Bezpałko, w większości o tematyce dotyczącej Zakładów Mechaniczno-Precyzyjnych “Mera-Błonie” – link do wywiadu http://muzeumblonie.pl/filmy/.


W miesięczniku “Zegarki i Pasja” było publikowanych kilka artykułów dot. produkcji w naszych Zakładach tematyki dot. zegarków naręcznych i przystawek balansowych. Zainteresowanym podaję link do strony – https://zegarkiipasja.pl/zegarki-blonie-1958-1969 oraz do pobrania tego czasopisma w wersji elektronicznej – https://zegarkiipasja.pl/magazyn-zegarki-i-pasja.

Jerzy Bezpałko


3 września 2021 r. na rynku miasta Błonie była odsłonięta Błońska ŁAWECZKA z zegarkiem Błonie upamiętniająca produkcję zegarków naręcznych mechanicznych w naszych Zakładach w latach 1960-69. Autorem ławeczki jest artysta rzeźbiarz Marian Szajda, którego wcześniejsza praca – Orzeł – wieńczy Pomnik Niepodległości na błońskim rynku. W niedalekiej przyszłości przy ławeczce będzie również tablica informacyjna o 50-letniej historii błońskiej fabryki.